Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

HALLITUS JA JOHTO

 

Säätiön asioita hoitaa ja sitä edustaa kolmeksi vuodeksi valittu hallitus. Puheenjohtajana toimii Anna Denisoff, anna.denisoff@helenakoti.fi

 

Hoivakodin johto:

Hoivakodin operatiivisesta johtamisesta vastaa johtaja, sairaanhoitaja (Ylempi AMK) Olga Heiskanen, olga.heiskanen@helenakoti.fi  puh. 040 0244 987 

 

Toimisto:

toimisto on avoinna arkisin 8.00 – 15.00

Toimistosihteeri Natalia Vorobieva, natalia.vorobieva@helenakoti.fi puh. 040 4561 682

Osoite:

Hämeentie 55 C-rappu

00580 Helsinki

faksi  09 2511 1424

 

Osastot:

Katarina (C-rappu 1. & 2. krs.) lähiesimies Raija Karhu raija.karhu@helenakoti.fi puh. 040 456 1695, 

katarina@helenakoti.fi  040 456 1687 (1. krs.), 040 456 1689 (2.krs)

Serafima (C-rappu 1. krs.) lähiesimies Anna Tirkkonen anna.tirkkonen@helenakoti.fi 

serafima@helenakoti.fi  puh. 040 456 1686

Anastasia (A-rappu 4. krs.) lähiesimies Oksana Smirnova oksana.smirnova@helenakoti.fi puh. 040 134 5552,

anastasia@helenakoti.fi  puh. 040 456 1690

Josefiina (A-rappu 5. krs.) lähiesimies Raija Karhu, puh. 040 456 1695,

josefiina@helenakoti.fi 040 456 1691

 

Sosiokulttuurista vastaavat:

Geronomi Sirkku Norta sirkku.norta@helenakoti.fi puh. 040 5362 030

Geronomi Tiia Komppa tiia.komppa@helenakoti.fi puh. 040 5624 001

Ohjaaja Ira Pöyhönen irina.poyhonen@helenakoti.fi 

 

Tsaikka-hanke:

koordinaattori Irina Mokitcheva (K-rappu), puh.040 1822 866, irina.mokitcheva@helenakoti.fi

ohjaaja Margarita Rantamaa (K-rappu), puh. 040 5207 388, margarita.rantamaa@helenakoti.fi